Masz pytania?
Zadzwoń do nas i skorzystaj z fachowej porady naszego doradcy technicznego!

Odpowiemy na wszystkie pytania, oraz pomożemy w wyborze optymalnego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie.

Chcesz być na bieżąco?

Zapraszamy na nasz profil społecznościowy na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach i promocjach!

Kotły olejowe – sklep, hurtownia Mrągowo

Kotły olejowe najnowszej generacji wykorzystują w swoim działaniu zjawisko kondensacji. Cały proces polega na schładzaniu spalin do niskich temperatur, w efekcie skrapla się para wodna, która oddaje swoją energię cieplną. Ciepło pochodzące ze spalin nie ucieka poprzez komin, a jest wykorzystywane do ogrzewania wody w instalacji. Zjawisko kondensacji sprawia, że kotły olejowe są znacznie sprawniejsze niż kotły tradycyjne. Kotły olejowe Mrągowo są znacznie oszczędniejszym rozwiązaniem.

Udowodnione jest, że wymiana kotła na piec olejowy zwiększa nasze oszczędności o 15%. Dzięki temu możemy liczyć na szybki zwrot inwestycji. W budynkach, w których system termiczny został usprawniony i zmodernizowany możliwe jest zmniejszenie zużycia oleju opałowego nawet o 50%.

Ogrzewanie olejowe jest z całą pewnością przyjazne dla środowiska. Nowoczesna urządzenia kondensacyjne są wyprodukowane w ten sposób, że spalają paliwo całkowicie nie wywarzając przy tym żadnych trujących spalin, które w jakikolwiek sposób mogłyby zaszkodzić jakości powietrza. Jest to niezwykle ważne w sytuacji zbyt dużego zanieczyszczania środowiska.

Ogrzewanie olejowe jest idealne do budynków które pozbawione są dostępu do sieci gazociągowej. Należy jednak brać pod uwagę kwestię związaną z magazynowaniem oleju. Musimy wygospodarować miejsce, gdzie będziemy przechowywać paliwo. Jednak, jeśli nie mamy do tego miejsca można zastosować rozwiązanie w postaci zbiornika podziemnego. Kocioł należy umiejscowić w miejscu takim jak kotłownia czy pomieszczenie gospodarcze. Temperatura otoczenia nie może spaść poniżej 10 stopni.  Wielką zaletą kotłów olejowych jest niezależność od paliwa i energii, która pochodzi z sieci. Olej opałowy magazynujemy na miejscu, a także sami decydujemy w kwestii dostawców paliwa.

Kotły olejowe Wolf – sklep, hurtownia Mrągowo

Nasz sklep i hurtownia w Mrągowie oferuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu ogrzewania kondensacyjnego. W naszej ofercie znajdą Państwo piece olejowe znanej i cenionej marki Wolf.