Masz pytania?
Zadzwoń do nas i skorzystaj z fachowej porady naszego doradcy technicznego!

Odpowiemy na wszystkie pytania, oraz pomożemy w wyborze optymalnego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie.

Chcesz być na bieżąco?

Zapraszamy na nasz profil społecznościowy na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach i promocjach!

Kotły zasypowe – sklep, hurtownia Mrągowo

Mimo iż piece zasypowe kojarzą nam się głównie z brudnymi, starymi i ogromnie śmierdzącymi piecami można jednak w łatwy sposób pozbyć się tych problemów i cieszyć się czystym i dużo tańszym spalaniem. Wśród kotłów zasypowych wyróżnia się:

Najtańsze, a zarazem najprostsze, jeśli chodzi o konstrukcję są kotły górnego spalania. Zazwyczaj tego typu kocioł rozpala się raz na dobę. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się również kocioł dolnego spalania, który jest znacznie czystszy. ponadto jest on znacznie bardzie ekonomiczny i bardzo wygodny w obsłudze. Tego rodzaju kocioł przystosowany jest do ciągłej pracy. Możemy dostarczać mu opał nie pogarszając jednocześnie warunków spalania. Bardzo ważne w tej kwestii jest, aby kocioł zasypowy dolny był przystosowany mocą do budynku, który ogrzewa, a dodatkowo musi on być wyposażony w ciąg kominowy. Praca kotła na niskiej mocy może spowodować, że spaliny będą się cofały do komory załadunkowej. Kotły górno -dolne mają możliwość rozpalania zarówno od góry ja i od dołu, jednak nie wykorzystują żadnej z tych możliwości.

Wśród zalet kotłów zasypowych wymienia się również prostą konstrukcję. Ich prosta budowa sprawia, że nie są urządzeniami mocno awaryjnymi. Dzięki nim możemy spalać bardzo szeroką gamę paliw. Sporą wygodą w tym zakresie jest możliwość zautomatyzowania sterowania co jest bardzo wygodne z perspektywy użytkownika. Właściwe użytkowania pieca zasypowego gwarantuje nam czyste spalanie. Jest to niezwykle ważne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla środowiska.

W naszym asortymencie znajdują się kotły zasypowe marek takich jak Heiztechnik, Lazar oraz Stalmark.

Najpopularniejsze paliwa stosowane w piecach zasypowych: