Masz pytania?
Zadzwoń do nas i skorzystaj z fachowej porady naszego doradcy technicznego!

Odpowiemy na wszystkie pytania, oraz pomożemy w wyborze optymalnego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie.

Chcesz być na bieżąco?

Zapraszamy na nasz profil społecznościowy na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach i promocjach!

Piece na pellet – sklep, hurtownia Mrągowo

Piec na pellet jest urządzeniem służącym do spalania paliwa w celu wytworzenia ciepła służącego następnie do ogrzania domu oraz wody. W przypadku kotłów na pellet spalanie paliwa zachodzi w palniku pelletowym. Piec tego rodzaju jest wyposażony w podajnik paliwa oraz zbiornik paliwa. W sposób automatyczny podaje on paliwa do spalania, dostarcza właściwej ilości powietrza, uruchamia oraz wyłącza kocioł oraz kontroluje wszystkie działania, które w nim zachodzą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie z perspektywy użytkownika. Automatyczny piec pozwala nam na uniknięcie wykonywania wielu czynności, które dotąd musieliśmy wykonywać sami.

Kotły pelletowe Mrągowo – zasilane są pelletem, czyli granulkami przypominającymi wyglądem żwirek dla gryzoni. Jest to stosunkowo czyste paliwo. Jest to jedno z rozwiązań ekologicznych oraz praktycznych. Pellet jest łatwy w przechowywaniu, ponieważ zajmuje znacznie mniej miejsca niż inne paliwa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła na pellet?

Cały system grzewczy powinien być odpowiednio dobrany i zaprojektowany. Aby można było cieszyć się ciepłem pochodzącym z pieca pelletowego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego urządzenia, musi posiadać ono odpowiednie parametry. Odpowiedni kocioł wybiera się na podstawie zapotrzebowania energetycznego danego budynku. Kocioł pelletowy musi spełniać również odpowiednie warunki klasowe, a dodatkowo być w miarę prosty w obsłudze. Aby użytkowanie kotła pelletowego było sprawne musimy zwrócić uwagę również na odpowiednio dużą kotłownię.

W naszej ofercie znajdują się kotły pelletowe znanych i cenionych marek – Lazar, Haiztechnik oraz Stalmark.

Największy wybór kotłów pelletowych Mrągowo, Reszel – hurtownia Nevsan