Masz pytania?
Zadzwoń do nas i skorzystaj z fachowej porady naszego doradcy technicznego!

Odpowiemy na wszystkie pytania, oraz pomożemy w wyborze optymalnego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie.

Chcesz być na bieżąco?

Zapraszamy na nasz profil społecznościowy na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach i promocjach!

Rekuperacja Mrągowo – sprzedaż i montaż

Rekuperacja jest inaczej wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła. Opiera się na ruchy powietrza, które jest wytwarzane przez maszynę, czyli rekuperator. Umożliwia on kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z powietrza oraz odzyskiwanie ciepła z nagrzanego, aczkolwiek brudnego powietrza. Rekuperacja jest zatem systemem, który służy do wymiany ciepła brudnego i zużytego na czyste i świeże odzyskując przy tym części zgromadzonego ciepła.

Firma Nevsan prowadzi sprzedaż systemów rekuperacji w Mrągowie wraz z usługą montażu przez naszych instalatorów. Posiadamy przeszkolony personel oraz doradców którzy chętnie pomogą Państwu w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania.

Rekuperator wciąga powietrze w dwóch różnych kierunkach. Pierwszy strumień powietrza jest powietrzem zimnym oraz czystym jest ono czerpane z zewnątrz budynku. Drugim strumieniem natomiast jest powietrze brudne, ale ciepłe, które jest czerpane z wewnątrz pomieszczeń. Te dwa rodzaje powietrza spotykają się ze sobą w rekuperatorze. Ciepłe powietrze przechodzi przez wymiennik ciepła oddzielając się tam od wszelkich zanieczyszczeń. Natomiast zimne powietrze przyjmuje to ciepło i rozprowadza je po domu. To właśnie ten proces nazywany jest rekuperacją.

Rekuperacja Mrągowo – dzięki sprawnemu systemowi możliwe jest nie tylko dostarczanie świeżego powietrza do domu, ale również oczyszczanie go z zanieczyszczeń i alergenów, które szkodą naszemu zdrowiu. Rekuperator wpuszcza do naszego domu tylko powietrze czyste, dlatego nie musimy się obawiać o to, że szkodliwe substancje przedostają się do naszych wnętrz. Dobry system rekuperacyjny pozwala na znacznie zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.

Dużym atutem rekuperacji jest również niwelowanie w naszych domach czy mieszkaniach wilgoci. Nie dość, że oddychamy świeżym i zdrowym powietrzem to czerpiemy z tego również korzyści materialne. Jest to bardzo praktyczne, a co najważniejsze korzystane dla naszego zdrowia rozwiązanie.

Przykładowy system rekuperacji